Процес реорганізації адміністрування українського домену верхнього рівня .UA   Reforming .UA - Ukrainian Top Level Domain Name administration
 
 


Повернутись

Архив UANIC WG, липень 2003 року

Інтернет Асоціація учасників ринку Інтернет в Україні (АУРІУ) та
Українська Національна Інтернет Асоціація України (УНІА)

круглий стіл
“Шляхи розвитку домену UA”
1 липня 2003 року
вул. Грушевського, 26/1
Готель “Київ”, 2 поверх, “Кришталева Зала”


2 липня 2003 року

Громадськість, державні органи і бізнес обговорюють шляхи розвитку домену UA

1 липня за одним круглим столом зібралися прибічники різних поглядів на шляхи реформування домену UA - представники: ТОВ "Хостмайстер", Департамент Інтелектуальної власності, Інтернет Асоціації України (ІнАУ), Асоціації Учасників Ринку Інтернет України (АУРІУ), Всеукраїнської громадської організації "Українська Інтернет Спільнота" (УІС), Інституту інформаційного суспільства, асоціації "Україна - розвиток через Інтернет", компаній "Lucky Net" та "Адамант", видавництва "SoftPress Publishing", власників доменів другого рівня у сегменті UA, Посольства США, Міжнародного фонду "Відродження". Результатом обговорення стало визнання необхідності збереження стабільності в процесі розвитку домену та об'єднання зусиль держави, бізнесу і громадських структур у вирішенні ключових питань цього процесу.

Найбільш дискусійними виявилися питання участі держави в регулюванні домену, а також внесення змін до Правил домену UA і захисту прав інтелектуальної власності при реєстрації доменів.

Про невідповідність існуючої ситуації законодавству України висловилися представники АУРІУ. Вони також відзначили, що "переделегування прав" на адміністрування домену ТОВ "Хостмайстер" у 2001 році було незаконним і вказували на необхідність переделегування домену організації, яка зможе враховувати як інтереси держави, так і інших секторів. Представники ІнАУ та УІС - вказували на те, що в контексті "доменного питання" дуже часто згадується слово "державне регулювання". І якщо доменна система України сьогодні функціонує стабільно, то чи є необхідність в "революційних" перетвореннях? Адже у вирішенні цього питання пріоритет мають інтереси всіх трьох секторів, а у варіанті, запропонованому АУРІУ, за державою залишається останнє слово при вирішенні будь-якого питання. Процес тільки розпочався і надання переваг тільки одній стороні - державі - може призвести до збільшення конфліктів.

Під час обговорення питань, пов'язаних з Правилами домену UA, представники ІнАУ та УІС вказували на те, що сьогодні в Україні відсутні судові спори щодо доменних імен. Третейський суд ІнАУ розглянув лише 19 спорів, які закінчилися мировими угодами. З іншого боку, наголошувалося на необхідності внесення змін у Правила і пошуку компромісного варіанту щодо багатьох спірних проблем розвитку доменного сегменту.

Перш за все, круглий стіл засвідчив, що за останні роки в "доменному" питанні представники бізнесу почали конструктивний діалог між собою. Більше того, було продемонстроване розуміння значної ролі структур громадянського суспільства у вирішенні багатьох питань. Сьогодні не лише відбувається процес об'єднання ще вчора непримиренних опонентів, ТОВ "Хостмайстер" (діючої адміністрації домену UA) та Інтернет Асоціації України - бізнес зрозумів необхідність залучення до процесу розвитку домену і громадськості, і державних органів. Результатом стало підписання у лютому 2003 року Відкритої багатосторонньої угоди про створення Громадської наглядової ради з питань адміністрування домену UA. Угоду було підписано об'єднанням юридичних осіб "Інтернет Асоціація України", Всеукраїнською громадською організацією "Українська інтернет-спільнота", ТОВ "Хостмайстер", а також відповідальними фахівцями Дм. Кохманюком та І. Свиридовим. Угода є відкритою і відповідно до її положень до неї можуть приєднуватись "зацікавлені державні установи, зареєстровані Мінюстом всеукраїнські громадські організації та зареєстровані об'єднання підприємств".

В той же час, представники державних органів влади, що декларують свою ключову роль в процесі реформування домену UA, і у 2002 році взяли участь у створенні організації "Український мережевий інформаційний центр" (це Держкомзв'язку, СБУ та ДСТСЗІ СБУ), вирішили не оприлюднювати своєї позиції. Показовим стало те, що із запрошених державних органів влади (Держкомзв'язку, Державний департамент інтелектуальної власності, СБУ, Держкомпідприємництва, Державний комітет України з питань технічного регулювання і споживчої політики, Центр порівняльного права при Міністерстві юстиції, Антимонопольний комітет) участь у круглому столі взяли лише представники Державного департаменту інтелектуальної власності.

Оригінальний текст розміщено 2 липня 2003 року за адресою:
http://gipi.internews.ua/ukr/about/news/archive/030702.html


Повернутись
©UANIC WG, 2001 р. webmaster@ua-nic.net