Процес реорганізації адміністрування українського домену верхнього рівня .UA   Reforming .UA - Ukrainian Top Level Domain Name administration
 
 


Повернутись

Архив UANIC WG, 26 лютого 2001 року

ПРЕС-РЕЛІЗ

Про діяльність робочої групи
з питань реорганізації системи управління домену .UA та створення Регістру доменних імен України

1. 16 листопада 2000 року в м. Києві ініціативною групою провідних компаній Інтернет-сервіс-провайдерів України і Департаментом спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України був підписаний спільний Меморандум "Про об'єднання зусиль уповноважених державних органів та Інтернет–сервіс-провайдерів України при створенні Національного Регістру доменних імен у зоні .UA", що був опублікований у пресі.

2. Відповідно до Протокольного рішення спільної наради фахівців Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України (ДСТСЗІ), учасників Інтернет ринку та інших заінтересованих організацій, з метою виконання умов зазначеного Меморандуму, у грудні 2000 року була створена Робоча група з реорганізації управління доменною зоною .UA і створення спеціального підприємства - Регістру доменних імен України.

3. 21 та 22 грудня 2000 року в м. Києві пройшли Установчі з'їзди Асоціації Учасників ринку Інтернет України (АУРІУ) та Інтернет Асоціації України (ІнАУ), на яких були визначені уповноважені представники цих Асоціацій, що входять до складу спільної Робочої Групи з реорганізації управління доменною зоною .UA і створення спеціального підприємства - Регістру доменних імен України.

4. У грудні 2000 року, відповідно до умов Меморандуму та Протокольного рішення до нього, був остаточно сформований склад Робочої групи, до якої ввійшли представники ДСТСЗІ, ІнАУ, АУРІУ, ТЕЛАС (Українська Асоціація операторів зв'язку), Консорціуму операторів Інтернет.

5. Право підпису під рішеннями Робочої групи мають тільки члени Робочої групи. Однак, згідно із загальним рішенням на засіданнях робочої групи допускається присутність запрошених членами Робочої групи експертів та консультантів - представників компаній, що працюють на ринку Інтернет в Україні, а також органів державної влади.

6. На поточний момент проведено чотири засідання Робочої групи, що були присвячені обговоренню таких питань:

- аналіз світових тенденцій реєстрації доменних імен, офіційна політика та рекомендації ІCANN (Міжнародної Інтернет Корпорації з розподілу доменних імен та адресного простору);
- обговорення організаційних і технічних питань на спільній нараді з діючими ведучими адміністраторами доменів загального використання;
- створення експертно-консультаційної ради адміністраторів;
- обговорення і затвердження проектів листів й документів для ініціювання процесу реорганізації управління доменом .UA у відповідних міжнародних організаціях;
- обговорення форми та складу засновників підприємства - Регістру.

Робоча група прийшла до одностайної думки, що її члени будуть утримуватися від самостійних ініціативних виступів у ЗМІ з усіх питань, обговорення яких не знайшло свого відображення в офіційних прес-релізах Робочої групи.

Робоча група вповноважила пана Азарова С.С. щодо підготовки прес-релізів, узгодження їх із членами групи й опублікування в ЗМІ.

У результаті проведених консультацій у RІPE NCC та ІCANN отримано рекомендації про необхідні процедури передачі повноважень делегування домену .UA. У рекомендаціях підкреслюється необхідність якнайшвидшого створення уповноваженого підприємства - Регістру.

Прийнято рішення про відкриття найближчим часом інформаційного вузла, на якому будуть опубліковані матеріали щодо процесу реорганізації системи управління домену .UA, прес-релізи, тексти офіційних листів у RІPE NCC та ІCANN, дискусійні питання й контактна
інформація.

 


Повернутись
©UANIC WG, 2001 р. webmaster@ua-nic.net